P12 2010Julkaistu: 17.12.2021 12.35

Karhu-Futis P12 hakee pelaajia joukkueeseensa

Hei sinä jalkapallon ystävä, harrastaja tai lapsen vanhempi, etsitkö joukkuetta? Karhu-Futis P12 joukkueeseen on helppo liittyä ja pelaaja tuntee itsensä varmasti tervetulleeksi. Meillä pelaajat pääsevät nauttimaan jalkapallosta suupielet ylöspäin! Valmentajamme ovat kehityksesi tukena heti alkutaipaleelta ja mikäli olet jo kehittyneempi pelaaja harjoituksistamme löytyy varmasti sinullekin haastetta. Uusia pelaajia odottaa kentällä joukko pelikavereita, jotka aidosti viihtyvät yhdessä ja tukevat toisiaan! P12 Joukkueeseemme voi liittyä 2010, tai 2009 syntyneet pelaajat.

Täytä lomake sivullamme -> https://www.karhu-futis.fi/joukkueet/10019/lomakkeet/2519/ilmoittautuminen-p12-2010-joukkueen-toimintaan , tai ole suoraan yhteydessä toimihenkilöihimme -> https://www.karhu-futis.fi/joukkueet/10019 ja tule mukaan!

Karhu-Futis P12 pelaa talvikaudella Futsalia ja kesäkaudella joko yhden, tai kahden joukkueen voimin jalkapalloa. Menneellä kaudella joukkueemme pelasi Länsi-Suomen ykkönen ja kakkonen sarjaa.

Joukkueemme harjoittelee talvikaudella 3 kertaa viikossa, harjoituksista osa on Futsal treenejä. Kesäkaudella kaikki harjoitukset ovat jalkapallotreenejä, harjoituksia 3-4 viikossa.